Categorized | Z miasta Żywca

TYLKO U NAS! Okręg Podbeskidzie NSZ z Sanetrą na czele został rozwiązany!

TYLKO U NAS! Okręg Podbeskidzie NSZ z Sanetrą na czele został rozwiązany!

O tej sprawie portal Żywiec w sieci informował 3 czerwca 2018 roku. Dziś publikujemy oświadczenie Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wydane w celu „sprostowania dezinformacji i ostrzeżenia przed podszywaniem się osób niepowołanych pod Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych”.

Lublin, 5.09.2018 r.

Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych informuje, że uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ z dnia 6.06.2017 r. Okręg Podbeskidzie ZŻNSZ został jednogłośnie rozwiązany, a następnie wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego, ze względu na nagminne łamanie statutu, niepłacenie składek członkowskich oraz niemożność godnego kultywowania tradycji i ideałów Narodowych Sił Zbrojnych. Osoby, które obecnie przedstawiają się jako „Okręgu Podbeskidzie” są grupą nieformalną, prowadzącą działalność na własny rachunek, bez wiedzy i konsultacji ze statutowymi władzami Związku Żołnierzy NSZ i osobami upoważnionymi do reprezentowania Związku Żołnierzy NSZ. W żadnym wypadku nie należy kojarzyć działań tej grupy z działaniami Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Niniejsze oświadczenie wydaje się celem sprostowania dezinformacji i w celu ostrzeżenia przed podszywaniem się osób niepowołanych pod Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Prezes Zarządu Głównego

ZŻNSZ

Karol Wołek

zdjęcie: środek – sztandar NSZ: Łukasz Lewandowski, po prawej Władysław Sanetra

Opis sztandaru: Wymiary: 100×100 cm, obszyty frędzlami w kolorze złotym. Awers sztandaru – na białym tle czerwony krzyż. Pośrodku krzyża w otoku orzeł trzymający w szponach miecz. Na trzech ramionach krzyża hasła: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. W białych narożach inicjały: ZJ, NOW, NZW, NSZ. Rewers – na białym tle czerwony krzyż. Pośrodku na niebieskim tle wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Na ramionach krzyża napisy: ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH, 1939, 1956, OKRĘG PODBESKIDZIE W ŻYWCU.

źródło: NSZ

This post was written by:

- who has written 908 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

One Response to “TYLKO U NAS! Okręg Podbeskidzie NSZ z Sanetrą na czele został rozwiązany!”

  1. Zosia pisze:

    A może pan Rafał zrobi artykuł o panu Karol Wołku tez jest interesujący

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Related Sites