Categorized | Z miasta Żywca

„Nie ma i nie będzie dogadywania się ze Szlagorem” – Andrzej Widzyk o fake newsach

„Nie ma i nie będzie dogadywania się ze Szlagorem” – Andrzej Widzyk o fake newsach

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego, przed dawnym budynkiem szkoły podstawowej nr 9 na Podlesiu, Andrzej Widzyk, kandydat na burmistrza wraz z Judytą Leśko, kandydatką do Rady Miasta Żywca z listy Prawa i Sprawiedliwości, przedstawili najważniejsze punkty programu PiS dotyczące edukacji i sportu. Całość dokumentu zostanie opublikowana na stronie www.andrzejwidzyk.pl

Następnie kandydaci odpowiadali na pytania dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło rzekomego porozumienia między Andrzejem Widzykiem a burmistrzem. Miałoby wynikać z niego, że Andrzej Widzyk zostanie zastępcą burmistrza.

„Takie fake newsy to element brudnej kampanii. Prawo i Sprawiedliwość jest poważnym ugrupowaniem politycznym. Jeżeli wystawia kandydata, robi to właśnie po to, żeby walczyć o program, który będzie przedstawiony i – w przypadku gdyby mi się udało wygrać wybory – zostanie dla Żywca zrealizowany” – powiedział Andrzej Widzyk.

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI DLA MIASTA ŻYWCA – WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 EDUKACJA I SPORT

1. Wsparcie dla tworzenia na terenie miasta klubów malucha, przeznaczonych dla dzieci od 12 miesiąca do 3 roku życia.
2. Wsparcie dla rozwoju żłobków i przedszkoli. W dawnym budynku przeniesionej już szkoły podstawowej nr 9 na Podlesiu będziemy dążyli do powstania placówki dla najmłodszych dzieci.
3. Rozwój bazy dydaktycznej. W XXI wieku każde dziecko ma prawo do nowoczesnego sprzętu elektronicznego w szkołach. Będziemy wyposażali nasze szkoły i dostosowywali sale lekcyjne do aktualnych standardów.
4. Zapewnienie potrzebującym dzieciom opieki. Każde dziecko ma prawo do pomocy w nauce szczególnie, gdy oboje rodziców pracuje. We wszystkich szkołach będziemy dążyli do stworzenia otwartych świetlic środowiskowych, gdzie dzieci będą mogły realizować swoje pasje.
5. Rozwój i modernizacja infrastruktury sportowej przy szkołach podstawowych. Jako Prawo i Sprawiedliwość będziemy współpracować z Ministerstwem Sportu i Turystyki w celu wybudowania hali sportowej, która spełni oczekiwania mieszkańców, jak również w celu budowy i remontu boisk znajdujących się na terenie miasta Żywca.
6. Rozwój bazy do aktywnego spędzania czasu. Będziemy dążyli do powstania siłowni plenerowych, modernizacji oraz budowy nowych placów zabaw oraz budowy parku linowego na terenie miasta.
7. Wsparcie dziecka przez sport. Będziemy aktywnie wspierali lokalne kluby sportowe w ich rozwoju oraz wszelkie inicjatywy sportowe. Będziemy organizowali turnieje oraz gry miejskie, które będą wspomagały rozwój fizyczny dzieci oraz dbały o ich zdrowie.

This post was written by:

- who has written 908 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

One Response to “„Nie ma i nie będzie dogadywania się ze Szlagorem” – Andrzej Widzyk o fake newsach”

  1. obserwator pisze:

    Jasna deklaracja p.Widzyka- brawo, dywagacje mieszkańców Zywca, jakoby p.Widzyk liczył na stanowisko v-ce burmistrza w przypadku wygranej obecnego burmistrza, zostały wyjaśnione i ucięte.Liczę na dobrą zmianę w naszym mieście, wiarygodność i uczciwość p. Widzyka popchnie Go do zwycięstwa,ludzie na to czekają od lat.

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Related Sites