Categorized | Ogólnie

Patriotyzm to nie faszyzm. W obronie Pana Roberta Bąkiewicza.

Patriotyzm to nie faszyzm. W obronie Pana Roberta Bąkiewicza.

Zachęcamy do podpisywania petycji. W ostatnich dniach wielu dzienniakarzy i polityków pozwala sobie na oczernianie personalne Pana Roberta Bąkiewicza i środowisko ludzi z nim związane np. Straż Narodowa, Roty Niepodległości, środowisko organizujące od kilku lat Marsz Niepodległości w Warszawie. Redakcja portalu „Żywiec w sieci” dołącza do obrony dobrego imienia Pana Roberta Bąkiewicza i osób z nim współpracujących. Instytut Ordo Iuris zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec redakcji TVN, Onet.pl, „Gazety Wyborczej”. Poniżej publikujemy treść informacji z Instytutu Ordo Iuris i link do petycji. Należy przypomnieć, że rok temu to właśnie Pan Robert Bąkiewicz jako jeden z pierwszych zorganizował akcję obrony kościołów katolickich i powołał Straż Narodową. Należy o tym pamietać szczególnie teraz kilka dni przed świętem 11 listopada – Dzień Niepodległości.

„· Instytut Ordo Iuris, działając w imieniu prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec redakcji TVN, Onet.pl i „Gazety Wyborczej”.

· Wezwania przedsądowe dotyczyć będą także osób, które zabierały głos w tych mediach – polityków Michała Szczerby, Dariusza Jońskiego i Władysława Frasyniuka oraz dziennikarzy – Dominiki Wielowieyskiej, Ewy Siedleckiej i Wojciecha Czuchnowskiego.

· Prawnicy domagają się przeprosin, usunięcia skutków naruszeń dóbr osobistych oraz wpłaty stosownego zadośćuczynienia.

· Osoby, wobec których podjęte będą kroki prawne, nazywały uczestników Marszu Niepodległości m.in. „bojówkami” i „bandytami”.

· Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do wspomnianych redakcji, w której domaga się przeprosin i zaprzestania publikowania oszczerczych wypowiedzi.

PODPISZ PETYCJĘ – LINK

– Ten atak, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach ogniskuje się na Panu Robercie Bąkiewiczu. Jednakże jest wycelowany w coś innego, jest wycelowany w inicjatywę Marszu Niepodległości, czyli we wszystkie osoby, które uczestniczą w Marszu Niepodległości, rodziny z dziećmi, sympatyków, osoby wspierające czy wszystkie inne osoby, którym bliskim jest patriotyzm i wykazywanie swojego związku z Polską – zaznaczył adw. Filip Wołoszczak, prawnik w Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Władysław Frasyniuk nazwał osoby związane ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości „faszystami” i porównał ich do folksdojczów.Z kolei poseł Dariusz Joński zarzucił Robertowi Bąkiewiczowi tworzenie bojówek i stosowanie przemocy wobec kobiet przez działaczy podległych mu organizacji. Podobne insynuacje skierował wobec prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości poseł Michał Szczerba.

Zarzut formowania bojówek sformułował również dziennikarz Wojciech Czuchnowski. Publicysta ten atakował Roberta Bąkiewicza i podlegające mu organizacje w wielu artykułach prasowych. Wezwanie skierowane do TVN dotyczy natomiast wypowiedzi Ewy Siedleckiej, która padła w programie „Loża prasowa”. Dziennikarka posądziła prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości o poglądy „rasistowskie” i „neonazistowskie”. Mianem „neofaszysty” określiła go natomiast Dominika Wielowieyska, również goszcząca na antenie TVN.

Do redakcji TVN, Onetu i „Gazety Wyborczej” skierowana jest też petycja dostępna na stronie patriotyzmtoniefaszyzm.pl. Jej sygnatariusze domagają się przeprosin i zaprzestania formułowania nieprawdziwych zarzutów wobec uczestników Marszu Niepodległości. „Nie zgadzamy się, aby bezkarnie obrażano zaangażowanych polskich patriotów, nazywając ich faszystami czy grupami ekstremistycznymi. Domagamy się od mediów rzetelnego pokazywania faktów, nie zaś uskuteczniania propagandy wrogich Polsce i Polakom środowisk politycznych” – napisano w apelu.” 


źródło: Instytut Ordo Iuris

This post was written by:

- who has written 261 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code