Categorized | Naszym zdaniem

„Sądownictwo w Polsce to relikt totalitarnego systemu”

„Sądownictwo w Polsce to relikt totalitarnego systemu”

– Odnośnie do sądownictwa, to mamy w Polsce władzę w całości przeniesioną z PRL. Taką kastę, o której nie wiemy, kto ich wybrał. Nikt ich nie kontroluje. To relikt totalitarnego systemu, w którym jest ponad tysiąc zbrodniarzy komunistycznych, wydających wyroki w interesie Moskwy – komentował w „Czterech stronach” TVP Info zapowiedź reformy sądownictwa Adam Słomka, przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej.

Od dwóch tygodni na placu Krasińskiego przed budynkiem Sądu Najwyższego rozbite jest miasteczko namiotowe w proteście przeciwko skazaniu na karę bezwzględnego więzienia Zygmunta Miernika, który w sierpniu rozpoczął odbywanie kary. Protest ma trwać 10 miesięcy, tyle bowiem wynosi kara orzeczona za rzucenie przez Miernika w sędzię, która orzekała o zawieszenia procesu byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka.Miernik to więzień politycznyAdam Słomka stwierdził, że czuje się zawiedziony brakiem zainteresowania jego protestu przez członków Komisji Weneckiej, którzy odwiedzili Sąd Najwyższy.– Myślę, że nie interesuje ich opinia polskiego społeczeństwa. Bo gdyby tak było, to wiedzieliby, że mają do czynienia z sędziami, którzy nie mają legitymacji od społeczeństwa. Mamy w Polsce władzę w całości przeniesioną z PRL. Taką kastę, o której nie wiemy, kto ich wybrał, nikt ich nie kontroluje. To relikt totalitarnego systemu, w którym jest ponad tysiąc zbrodniarzy komunistycznych, wydających wyroki w interesie Moskwy – mówił Słomka.

Słomka przekonywał, że w sprawie Zygmunta Miernika powinien on mieć przyznany status więźnia politycznego.– Kolejnym krokiem winna być przerwa w odbywaniu kary i kasacja. A teraz to on siedzi z więźniami kryminalnym. Ma zakuwane nogi i ręce w łańcuchy – dodał
https://www.youtube.com/watch?v=Oy_ERnTlyd4
źródło: TVP.info

This post was written by:

- who has written 920 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

2 komentarze to “„Sądownictwo w Polsce to relikt totalitarnego systemu””

 1. Janosik pisze:

  mamy pokłosie grubej kreski

 2. Lech Osikowicz pisze:

  Zapraszamy do oficjalnej strony i grupy Miasteczka Namiotowego na FB:

  Kręgi Antysystemowe – strona:
  https://www.facebook.com/Kregi.Aktywne/

  Kręgi Antysystemowe – grupa:
  https://www.facebook.com/groups/1784878168448346/

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code