Categorized | Ogólnie

NIE DO WIARY! Burmistrz Żywca Antoni Szlagor przyjął odznaczenie z rąk współtwórcy stanu wojennego!

NIE DO WIARY! Burmistrz Żywca Antoni Szlagor przyjął odznaczenie z rąk współtwórcy stanu wojennego!

21 grudnia na oficjalnym serwisie miasta Żywca została opublikowana informacja o przyznaniu przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Krzyża Złotego z Gwiazdą Panu Antoniemu Szlagorowi, Burmistrzowi miasta Żywca. Krzyż przyznał burmistrzowi prezes zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego gen. dywizji dr Franciszek Puchała, który karierę wojskową rozpoczął w PRL. W 1978 ukończył ASG Sił Zbrojnych ZSRR. Był jednym z planistów stanu wojennego w Polsce oraz zagorzałym krytykiem płk. Ryszarda Kuklińskiego. Był także wieloletnim członkiem PZPR.

Redakcja portalu „Żywiec w sieci” poprosiła o komentarz do tego wyróżnienia Pana Leszka Żebrowskiego, działacza opozycji antykomunistycznej, ekonomistę, pioniera badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi w Polsce, badacza dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945 roku. „Po 1989 roku, Polska powoli i na ogół nieudolnie zaczęła odchodzić od komunizmu, który nas zniewalał od 1944 roku w imię interesów Związku Sowieckiego. Błąd zaniechania, czyli całkowity brak dekomunizacji skutkuje tym, że wśród polityków, wojskowych, w służbach, mediach, finansach państwa cały czas dominują ludzie poprzedniego (?) systemu. Różnego rodzaju „krzyże” i odznaki komunistycznego Związku Żołnierzy (ludowego) Wojska Polskiego mają charakter wyłącznie wewnątrzorganizacyjny. Każda osoba, która przyjmuje jakiekolwiek tego typu „świecidełka” z rąk przedstawicieli komunistycznego związku (na jego czele stoi obecnie współtwórca stanu wojennego z 13 grudnia 1981 r.) akceptuje jego ideologię i propagandową wymowę. W ten sposób pośrednio zgadza się z oceną stanu wojennego, że to było jakieś „kulturalne wydarzenie”, a nie tragedia, która skutkowała rozlewem krwi i masowymi represjami” – stwierdził Leszek Żebrowski.

This post was written by:

- who has written 908 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

17 komentarzy to “NIE DO WIARY! Burmistrz Żywca Antoni Szlagor przyjął odznaczenie z rąk współtwórcy stanu wojennego!”

 1. janosik pisze:

  HAŃBA I WSTYD DLA ŻYWCA!!! Z drugiej strony czemu tu się dziwić.

 2. Janina pisze:

  Gruba kreska, nieprzeprowadzona dekomunizacja, bo zabrakło odwagi, utwierdziła byłych aparatczyków, że jest wszystko w porządku, pomieszało się ludziom, skażenie ideologią komunistyczną jest nie do wymazania, to zostaje w człowieku do końca, smutne.Zatarła się granica między dobrem a złem.

 3. Jan F. pisze:

  Dla tych z Państwa, którzy są ciekawi polecam wpisać w wyszukiwarkę: TW Leszek. Potem życzę miłej lektury.

  • robert pisze:

   Żałosny suchar. A widziałeś podpis pod teczką?

   • Jan F. pisze:

    U Szlagora też nie było żadnego podisu, co nie przeszkadzało szkalowaniu go m.in. na tym portalu.

    • robert pisze:

     Szkalowanie Leszka Żebrowskiego jest niewątpliwie faktem. Korzysta on jednak z usług całkiem niezłej kancelarii adwokackiej, co sprawiało dotąd, że podobne pomówienie nie były częste.

     • Jan F. pisze:

      Gdzie Pan się spotkał z przypadkiem takiego szkalowania?

     • Jan F. pisze:

      Może Pan się orientuje czy osoba, którą wymienił Pan z imienia i nazwiska, korzystająca z usług całkiem niezłej kancelarii adwokackiej wystąpiła do sądu z wnioskiem o autolustrację?

 4. Jan F. pisze:

  W teczce osoby zarejestrowanej jako TW Leszk jest opisana pozytwna ocena wprowadzenia stanu wojennego. W treści czytamy, że TW Leszek powiedział oficerowi prowadzącemu, iż jego zdaniem wprowadzenie stanu wojennego zapobiegło wojnie domowej.

  • robert pisze:

   W niepodpisanej teczce Szlagora też jest niewątpliwie wiele informacji, które czekają na upublicznienie.
   „W 1982 roku założył prywatną firmę projektowo-wykonawczą działającą w dziedzinie TV, telekomunikacji, elektroniki i elektryki” – str. 345.
   „Życiorysy na Żywiecczyźnie pisane”

 5. robert pisze:

  Bardzo proszę o sformułowanie zarzutów mających podważyć wiarygodność pana Leszka Żebrowskiego. Ważne by były to jakieś konkrety – ktoś, kto waha się, czy w swoim komentarzu podać imię i nazwisko osoby, której miałyby dotyczyć, naraża się na to, że jego wypowiedzi zostaną odebrane jako niczym nie potwierdzone insynuacje.

 6. Jan F. pisze:

  Dlaczego miałbym takie formułować? Zastanawiałem się jedynie dlaczego osoba, którą Pan wymienia z imienia i nazwiska w obliczu wspomnianego przez Pana szkalowania nie skorzystała z dobrodziejstwa procesu autolustracyjnego. Natomiast odbiór moich wypowiedzi pozostawiam ich odbiorcom.

  • robert pisze:

   Absolutnie nie zamierzam wypowiadać się za Leszka Żebrowskiego, ale podejrzewam, że potrafi się sam skutecznie bronić. To konkluzja wynikająca z faktu, że w przeciągu wielu lat prowadzonej działalności musiał się narazić wielu wpływowym ludziom o przeszłości niekoniecznie chwalebnej, a pomimo to nie sprawia wrażenia człowieka zniszczonego przez te osoby.

   • Jan F. pisze:

    Czy słyszał Pan opinię Pana Jerzego Targalskiego w tej sprawie, wyrażoną w TV Republika w programie „Kulisy manipulacji”? Jeśli nie to proszę poszperać w internetowym archiwum tej stacji. Dobrej nocy.

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Related Sites