Categorized | Ogólnie

Żywieccy równi i równiejsi?

Żywieccy równi i równiejsi?

W miejscu przeznaczonym wyłącznie dla osób niepełnosprawnych  na parkingu przy ulicy Habsburgów często zatrzymuje się biały Nissan. Jak ustaliliśmy, kierowcą samochodu jest zastępca burmistrza Małgorzata Bieszczad.

Przypomnijmy, że warunkiem korzystania ze specjalnych miejsc parkingowych jest  poważny problem zdrowotny. W praktyce wymagana jest również tzw. karta parkingowa- którą należy umieścić w widocznym miejscu samochodu.

Uprawionymi do posiadania karty parkingowej są osoby z orzeczonym:

 • stopniem niepełnosprawności
 • całkowitą niezdolnością do pracy i niezdolnością do samodzielnej egzystencji
 • częściową niezdolnością do pracy przyznaną ze względu na schorzenia związane z narządem ruchu

W samochodzie nie zauważyliśmy jednak karty dającej podstawy do zajmowania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Czy opisana praktyka to przykład nadużycia ze strony przedstawiciela władz samorządowych?

 

This post was written by:

- who has written 827 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

8 komentarzy to “Żywieccy równi i równiejsi?”

 1. Kierowca pisze:

  To nie jest przykład naużycia władzy, tylko posiadania przez kierowcę wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego! Dlaczego? Ano dlatego, że, aby prawidłowo wyznaczyć miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej należy zastosowac dwa znaki równocześnie – znak pionowy (jest na zdjęciu) oraz znak poziomy (nie ma go na zdjęciu). Mając to na względzie miejsce jest na zdjęciu jako źle oznakowane jest ogólnodostępne.

 2. Kierowca pisze:

  Możecie to sobie sprawdzić dzwoniąc do Wydziau Ruchu Drogowego KPP w Żywcu.

 3. PARKINGOWY pisze:

  Może redakcja portalu zainteresuje się tym jak pewien radny i nauczyciel równocześnie parkuje samochód centralnie na pasach dla pieszych przed LO w Żywcu? Bez wątpienia daje dobry przykład młodzieży, dzięki której mam bogaty materiał zdjęciowy :)))) Wszystko w swoim czasie 🙂

 4. redakcja pisze:

  Centralnie przed szkołą LO nie ma już przejścia dla pieszych. Zostało zlikwidowane w ubiegłym roku. Znaki pionowe zostały usunięte a pozostałości po pasach częściowo zdrapane, prawdopodobnie przez techników od malowania pasów. W miejscu gdzie było przejście dla pieszych widnieje przerywana linia świadcząca o tym, że na całej długości można parkować.

 5. PARKINGOWY pisze:

  Dziękuję za wyjaśnienie i zwracam honor. To jeszcze sprawdzcie, kto parkuje przed LO naruszając znak poziomy P-21. Kilka razy widziałem tam np. Alfę z niemieckimi blachami ale nie tylko. Ciekawe do kogo należy ta Alfa?

  • janosik pisze:

   Jeżeli to jest prawda, że zastępca Burmistrza Miasta Żywiec Pani Małgorzata Bieszczad i dobrze wiedzieć przewodnicząca rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Gronie (czy się mylę?) parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych to jest to oburzające. Wstyd Pani Burmistrz. To już nie ma innych miejsc? polecam garaż:). Dziękuję lokalnemu portalowi, który chyba jako jedyny dopatrzył się tego przywileju lokalnej władzy miasta Żywiec.

  • janosik pisze:

   Szanowny Panie Parkingowy a gdzie można Pana spotkać na parkingu? który Pan parking poleca w Żywcu? bo chyba nie tylko przy targowisku i szkole przypatruje się Pan kto gdzie i jak parkuje? doświadczony parkingowy zuch!

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Related Sites