Categorized | Ogólnie

Zaproszenie na odsłonięcie tablicy Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Ofiar Tragedii w Smoleńsku

Zaproszenie na odsłonięcie tablicy Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Ofiar Tragedii w Smoleńsku

15 marca br. w Żywcu na Dzwonnicy Konkatedry zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz Ofiary Narodowej Tragedii w Smoleńsku.

Jak informuje Komitet Społeczny tej inicjatywy, wszelkie prace związane z zamieszczeniem tablicy pamiątkowej na Dzwonnicy Konkatedry komitet konsultował i uzgadniał ze stosownym organem Kurii Diecezjalnej, Delegaturą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz właścicielem budowli. Komitet podkreśla również, iż wbrew chaosowi informacyjnemu, który pojawia się w ostatnich dniach nie istnieją żadne przesłanki, które zabraniałyby  wzniesienia wyżej wymienionej tablicy na Dzwonnicy Konkatedry.

1 marca Komitet Społeczny przeprowadził zbiórkę publiczną przed żywiecką Konkatedrą na wspomniany cel. – Cieszy fakt, że mieszkańcy miasta po zakończeniu Mszy Świętej chętnie podchodzili do nas, do wolontariuszy i wspierali nie tylko finansowo inicjatywę budowy tablicy ale także kierowali do nas bardzo miłe słowa, a to w obecnych warunkach hejtu jest naprawdę pokrzepiające” mówi nam jeden z wolontariuszy.

Poniżej publikujemy program uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej:

Godz. 12.30  – Msza Święta w Konkatedrze p.w. N.N.M.P w Żywcu,

Godz. 13.30  – przejście pod Dzwonnicę Konkatedry do miejsca w którym odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy,

Godz. 14.15  – prelekcja w Auli Domu Katolickiego na temat Zbrodni Katyńskiej wygłoszona przez Tadeusza Płużańskiego – historyka, publicystę, autora książek o tematyce podziemia antykomunistycznego po 1945 r.

This post was written by:

- who has written 218 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code