Categorized | Ogólnie

W najbliższy piątek w Żywcu projekcja filmu „Lawina” o żołnierzach NSZ

W najbliższy piątek w Żywcu projekcja filmu „Lawina” o żołnierzach NSZ

Fundacja „Łączka”, Klub Gazety Polskiej w Żywcu oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu zapraszają na projekcję filmu „Lawina”. Projekcja odbędzie się w Sali Muzycznej w Żywcu, ul. H. Sienkiewicza 19, godz. 12.00.

Film w reż. Jędrzeja Lipskiego i Piotra Mielecha opowiada o oddziale Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flame ps. „Bartek”. 

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z redaktorem, historykiem, prezesem Fundacji „Łączka” Tadeuszem Płużańskim.  Pan Tadeusz Płużański jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca, więźnia stalinowskiego, członka TAP (Tajna Armia Polska). Ojciec Pana Tadeusza Płużańskiego był bliskim współpracownikiem rotmistrza Witolda Pileckiego. 

W 2016 r. Pan Tadeusz Płużański został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

Polecamy! Dobrze, że po tylu latach powstają pierwsze filmy o tych bohaterskich żołnierzach walczących o normalną, niepodległą Polskę.

Cześć i chwała Bohaterom!

This post was written by:

- who has written 175 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Adres redakcji

Ul. Piekarska 2 34-360 Milówka