Categorized | Z miasta Żywca

Spotkanie zwolenników „KOD” w Żywcu

Spotkanie zwolenników „KOD” w Żywcu

Żywiec- Komitet Obrony Demokracji organizuje spotkanie 5 stycznia w Krajcarze przy ulicy Świętokrzyskiej 8 o godzinie 19:00. Prezes Fundacji „Klamra” Dariusz Paczkowski informuje, na swojej stronie,
iż celem spotkania ma być przedstawienie obecnej sytuacji prawnej związanej z Trybunałem Konstytucyjnym oraz omówienia obywatelskiej inicjatywy.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1199830256697794&set=a.101624199851744.3836.100000124947836&type=3&theater

W swoim wywiadzie dla Gazety Wyborczej z dnia 18 grudnia 2015 w odpowiedzi dlaczego wybiera się na manifestację KOD do Bielska mówił: „Nie chcę żyć w kraju, w którym deptane są standardy demokracji. Nie możemy władzy na to pozwolić niezależnie od tego, kto ją sprawuje.” „W Bielsku-Białej na pierwszą manifestację przyszli ludzie, którzy nigdy wcześniej w nic się nie angażowali. Obok siebie stanęli z biało-czerwonymi flagami nauczyciele, lekarze, studenci, właściciele firm, działacze organizacji społecznych, pracownicy bielskich zakładów. To manifestacja w obronie standardów demokratycznego państwa oraz niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego”-mówił.

źródło: http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/1,88025,19365167,dariusz-paczkowski-kod-nie-protestuje-przeciwko-pis.html

This post was written by:

- who has written 778 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

37 komentarzy to “Spotkanie zwolenników „KOD” w Żywcu”

 1. Dziękuję za informację! napisał(a):

  I BARDZO DOBRZE!
  DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJĘ!
  PRZYBĘDĘ OBOWIĄZKOWO!

 2. janosik napisał(a):

  obrońcy czego Demokracji? to są jakieś jaja tak. Chyba obrońcy, Platformy, PSL – ZSL, Nowoczesnej to rozumiem. No trzeba być uczciwym i precyzyjnym przy całym szacunku dla Państwa w trakcie debaty nad projektem ustawy o Trybunale, ale no nie chce mi się wierzyć, że to chodzi o obronę Trybunału. Wy chyba po prostu tak mi się zdaję nie możecie się pogodzić, że została zmieniona władza w kraju. Można się nie zgadzać z PiS – em, z ich pomysłami, ustawami, ale głosić,że demokracja jest zagrożona? Nie przesadzacie Państwo? Wy tak na poważnie!!!

 3. Janina napisał(a):

  Wstydzcie się obrońcy KOD-u, albo nie rozumiecie o co tak naprawdę chodzi, a chodzi o danie szansy ludziom którzy wybrani demokratycznie chcą zmieniać Polskę, albo szkodzicie demokracji i bezczelnie wykrzykujecie bzdury, obrażacie rządzacych, PANA PREZYDENTA z którego jesteśmy dumni,wychodzcie sobie na ulice, takie macie prawo, ale czasy i chwila dziejowa jest dla Prawicy i nic wam do tego, siła i troska o kraj jest po naszej stronie, a wam pozostał lament i krzyk ,bo dobre czasy dla was się skończyły, pokory i skruchy po tamtych zawłaszczonych latach, teraz MY, ALLELUJA i do przodu, nas jest dużo,damy radę, dajemy

 4. Edyta napisał(a):

  Pani Janino! Może Pani jest dumna z Pana Prezydenta Dudy ale ja nie jestem. Normalni ludzie chcą żyć w Polsce a nie w Kaczystanie. Chcą polityki a nie przedstawienia kukiełkowego pana prezesa. Wasz czas się skończy, prędzej lub później, a wtedy zostaniecie z wszystkiego rozliczeni np. ułaskawienia „kolesia”, nieprzyjęcia ślubowań od sędziów TK, demontażu służby cywilnej itd.

  • Janina napisał(a):

   Patriotyzm, uczciwość, katolicyzm, szacunek do zwykłego człowieka, przyzwoitość,troska o to, by innym też żyło się lepiej, dostatniej,prawda,wierność idei wolnej dumnej Polski—to ten kaczystan wg szanownej pani? ja i wielu wielu Polaków chce w nim żyć, bo w nim są wartości, fundament naszej ojczyzny wywalczony ciężko od wieków, cieszę się szczerze, że ten lewicowo- liberalny dobrostan się skończył, na razie to rządzący muszą posprzątać, wyczyścić tą stajnię Augiasza, proszę nie rozliczać i nie straszyć, są już dobre zmiany, one szokują, muszą szokować, to boli, ale to uzdrowi Polskę

   • Edyta napisał(a):

    Pani Janino, to nie uzdrawia Polski tylko spycha ją na wschód i ośmiesza na arenie międzynarodowej. Patriotyzm, uczciwość, szacunek do zwykłego człowieka, przyzwoitość, troska o innych, prawda – zgoda. Katolicyzm? Czy wszyscy obywatele Polski to katolicy? Oczywiście, że nie. Idea wolnej dumnej Polski? Przepraszam, czy dotychczas była tu okupacja? Dumnej? – Kazik Staszewski śpiewał niegdyś „głupia duma narodowa i kompleksy od stuleci”. Ta „duma” to wynik kompleksów.
    PiS i PO to jedno zło!

    • robert napisał(a):

     Problem polega na tym, że owo rzekome ośmieszanie to jedynie optyka kształtowana konsekwentnie, od wielu lat, przez reżimowe media. To jest pedagogika wstydu, czyli sposób traktowania społeczeństwa przez środowiska nieprzyjazne, czy wręcz otwarcie nienawidzące Polski. Skoro przyjmuje pani ten punkt widzenia całkowicie bezkrytycznie, pani sprawa. Na szczęście tej propagandzie brakuje już świeżości. Młodzież poznaje historię Polski spontanicznie (rugowano ją z programów nauczania – ktoś uznał, pedagogika wstydu oparta na faktach nie przyniesie efektów) i jest z niej dumna. Katolicyzm jest integralną częścią tej historii i jednym z najważniejszych fundamentów polskości. Nie jest przypadkiem, że Niemcy Bismarcka i carska Rosja na terenach obu zaborów prowadziły otwartą wojnę religijną. To samo dotyczyło okupantów sowieckich i hitlerowskich.

     Duma narodowa jest cechą wszystkich nacji i nie jest niczym złym. To prawo przysługuje również Polsce, w stopniu na pewno nie mniejszym niż Niemcom, Amerykanom czy Brytyjczykom.

 5. grafitxt napisał(a):

  Nie chcę żyć w Polsce według B. Sienkiewicza, teoretycznej, istniejącej tylko na papierze, gdzie ministrowie knują przeciw ojczyźnie i obywatelom w restauracji, gdzie majątek narodowy wysprzedawany jest za bezcen, gdzie każdy kilometr autostrady, każdy stadion, orlik a nawet ławka w parku jest przepłacana 2-3 krotnie. Takiej Polski broni KOD a na manifestacjach słychać kwik świń oderwanych od koryta, świń które żarły, bawiły się i dorobiły na krzywdzie tysięcy głodnych dzieci i biedy obywateli. Pani Edyto, czy brakuje w sklepach chleba? Czy autobusy nie jeżdżą? Gdzie ta demokracja jest zagrożona? Nareszcie mamy prezydenta za którego nie trzeba się wstydzić, który przemawia a nie czyta z kartki a z pamięci potrafi gadać tylko o bigosie, myślę o B. Komorowskim.

 6. grafitxt napisał(a):

  Nie chcę żyć w Polsce według B. Sienkiewicza, teoretycznej, istniejącej tylko na papierze, gdzie ministrowie knują przeciw ojczyźnie i obywatelom w restauracji, gdzie majątek narodowy wysprzedawany jest za bezcen, gdzie każdy kilometr autostrady, każdy stadion, orlik a nawet ławka w parku jest przepłacana 2-3 krotnie. Takiej Polski broni KOD a na manifestacjach słychać kwik świń oderwanych od koryta, świń które żarły, bawiły się i dorobiły na krzywdzie tysięcy głodnych dzieci i biedy obywateli. Pani Edyto, czy brakuje w sklepach chleba? Czy autobusy nie jeżdżą? Gdzie ta demokracja jest zagrożona?

 7. Janina napisał(a):

  Pozostańmy przy swoich poglądach, wartości chrześcijańskie są mi bardzo bliskie, szanuję ateistów i innych nazwijmy niekatolików, co do dumy narodowej to ma być ona mądra, dająca siłę, godność Polakom wszędzie, gdzie żyją,być dumnym to wyprostowanym, wiernym i zawsze dobrze mówiącym o Polsce,mającym w pamięci tych Polaków którzy dla niej stracili życie ; kompleksy biorą się z braku dumy i poczucia niższości niewiedzy historycznej , z pochylonej głowy za granicą,trzeba pozbyć się kompleksów, bo one nas ograniczają, możemy być biedniejsi ale zawsze dumni, co do wolności- była ograniczana np. w mediach przez ostatnie lata, wolne media to np.Republika, TVTrwam i ci, którzy oglądają te media, mają wyrobiony pogląd kto manipuluje a kto mówi prawdę będzie dużo wolności, tylko nie uprzedzajmy się do ludzi, nie przylepiajmy gęby, pogarda do ludzi, którzy chcą wiele naprawić w naszym kraju jest nie na miejscu, wszystkim ten Rząd nie musi się podobać, ale pozwólmy im spokojnie rządzić,zło naprawić dobrem, nikt na tym nie ucierpi, zapewniam

 8. Edyta napisał(a):

  Tylko, że media typu TV Republika, TV Trwam to prawicowe, propagandowe odpowiedniki TVN. Gazeta Polska to prawicowy odpowiednik Gazety Wyborczej. W każdym z tych mediów jest tylko propaganda. Mnie najbardziej ubawiło jak w Gazecie Polskiej Codziennie przeczytałam, że burmistrz Żywca jest z PSL-U a w Żywcu rządzi układ PO i PSL. Normalnie Trybuna Ludu przy tym wysiada…

  • robert napisał(a):

   Nasz burmistrz mógłby z powodzeniem należeć do PO lub PSL – nie sprawiłoby to większej różnicy, to typowe partie władzy.
   Antoni Szlagor był kiedyś szefem żywieckiej Platformy, jego zastępcami Jerzy Kliś i Jerzy Barabasz. Dziś, podobnie jak prezydent Dutkiewicz, burmistrz Żywca jest „bezpartyjnym” samorządowcem.

   Brak ścisłości czy błąd warsztatowy dziennikarza w żaden sposób nie może być porównywany z metodycznie prowadzonym praniem mózgu w skali całego kraju – a tego właśnie przez 25 la dopuszcza się oligopol medialny TVP, TVN, Polsat, GW.

 9. Edyta napisał(a):

  Panie Robercie! Zgodzę się z Panem w jednej kwestii. Wymienione przez Pana media to propagandziści zawodowi. Natomiast Gazeta Polska to najwidoczniej propagandziści amatorzy. To takie moje refleksyjne spostrzeżenie. Innych różnic nie dostrzegam.

  • robert napisał(a):

   Zatem zdecydowanie wybiera pani „zawodowców” – „Normalni ludzie chcą żyć w Polsce a nie w Kaczystanie. Chcą polityki a nie przedstawienia kukiełkowego pana prezesa”. Nawet przecinka nie trzeba przestawić, pani słowa nie różnią się w ogóle od narracji TVN, TVP etc.

   • Edyta napisał(a):

    Niestety dzięki administratorowi strony (cenzorowi)nie może się Pan zapoznać z moją ważną odpowiedzią, gdzie pokazałam „rzetelność” Gazety Polskiej. Nie wybieram nikogo – PiS i PO to jedno zło!

    • robert napisał(a):

     Szanowna pani Edyto! Jestem przekonany, że administrator jeszcze dochodzi do siebie po zapaści spowodowanej lekturą pani niezwykle ważnej i trafionej odpowiedzi. Proszę spróbować jeszcze raz.

 10. Janina napisał(a):

  Reformowanie kraju nabiera tempa, za pół roku będą pierwsze widoczne zmiany, na pełne, mówi premier Morawiecki, trzeba poczekać kilka nawet lat, kierunek jest dobry,ludziom finansowo trochę się poprawi, w każdej dziedzinie naszego życia na pewno będzie lepiej,przyzwoiciej, rządzący dostali od swoich wyborców mandat do rządzenia więc dajmy im spokój, by dobrze wypełniali swe zadania, a opozycja niech się bacznie przygląda i nie przeszkadza, skompromitowali się przez lata, oszukiwali, kombinowali, czarowali i myślą, że społeczeństwo tego nie widziało i nie pamięta? do sceptyków i przeciwników–będzie dobrze, nie szalejcie, Brukselą się nie przejmujcie, nasze wewnętrzne sprawy są najważniejsze

  • Bernard W napisał(a):

   Pani Janino – co konkretnie nabiera tempa??? Czy Pani naprawdę myśli, że 500+ (tudzież inne populistyczne reformy) nie zmieni nic w ekonomii kraju?? Przecież mamy deficyt!!! Słuchając pani premier, czy pana prezydenta – nie sposób nie odkryć prostych metod którymi się posługują, aby każdy nie zgłębiający tematu człowiek, poczuł, że jest i będzie lepiej…
   Przykro mi Panią i jej ideologicznych pobratymców rozczarować, pieniądze zabrane z budżetu trzeba będzie zwrócić… W kraju nie ma przemysłu, prywatni przedsiębiorcy są gnębieni ponad wszelkie wyobrażenia, a zarabiają tylko duże zagraniczne korporacje… ZARABIAJĄ NA POLAKACH, nie dla Polaków. Zresztą mieliśmy już przykład podobnego rozdawnictwa za czasów towarzysza Gierka… I wszyscy wiemy jak to się skończyło.
   Dodam- że wcale nie opowiadam się po stronie PO, Nowoczesnej, czy jakiejkolwiek innej partii. Przeciwnie – jestem absolutnie apolityczny…
   I jeszcze jedno…
   Czy pani, pani Janino nie dostrzega faktu, że w Polsce nie rządzi prezydent, nie rządzi premier, sejm czy senat… W Polsce obecnie rządzi pan Jarosław Prezes… Rządzi, ale zza pleców; kompletnie za nic nie odpowiada… Bo przecież jest tylko posłem… Przykłady takich rządów w historii świata też już były… I zawsze kończyły się niezbyt dobrze…
   Nie dostrzeganie tego przez zwolenników Jaśnie nam Oświeconego Prezesa, przyprawiają mnie o gęsią skórkę… Bo to już zakrawa na fanatyzm polityczny – którego przykładów w historii też było mnóstwo… Nie szukając daleko – hitleryzm i stalinizm – to też efekt demokratycznych wyborów i fanatyzmu politycznego.
   I ostatnia rzecz…
   Wartości chrześcijańskie… Strasznie, ale to strasznie irytuje mnie nadużywanie tego terminu… Bo to proszę Państwa dla mnie – ateisty – są wartości ogólnoludzkie… Zgodne z moim światopoglądem, podobnie jak ze światopoglądem buddystów, prawdziwych wyznawców islamu, czy jakichkolwiek innych wyznań, czy ludzi na całym świecie. Bo to proszę Państwa wynika nie z przykazań ale z logiki zachowań społecznych. Wg takich samych zasad żyją dzikie plemiona amazonii do diaska, dla których chrześcijaństwo jest całkowitą abstrakcją!!!
   Więc albo mówmy o wartościach ogólnoludzkich, albo o wartościach chrześcijańsko-taoistyczno-buddyjsko….. -… jakichś tam – aby uczcić wszystkie wyznania i wszystkich ludzi, dla których te wartości są ważne…
   A co do wartości określanych jako chrześcijańskie – kiedy obserwuje co poniektóre działania obecnie nam panujących – to mam poważne podejrzenia, że Chrystus potraktowałby ich znacznie surowiej niż faryzeuszy… I miałby rację używając w sejmie rózgi i batoga… Ale pewnie później i tak by go skazano, ktoś umyłby ręce i wrócilibyśmy do tego co tak dobrze znamy…

 11. Edyta napisał(a):

  To przykre ale administrator strony nie publikuje moich komentarzy…
  Dwukrotnie próbowałam odpowiedzieć Panu Robertowi. Przykre ale prawdziwe…

  • Edyta napisał(a):

   Dziękuję, że po interwencji mój komentarz został opublikowany.

   • Edyta napisał(a):

    I komentarz zniknął 🙂 Pozdrawiam cenzora!

    • Janek napisał(a):

     Jeżeli coś nie pasuje do teorii tej bandy to komentarza nie puszczą. Dobra rada: z takimi się nie rozmawia.

     • robert napisał(a):

      @janek 8 stycznia 2016 o 20:56
      Ciekawe. Ten komentarz jednak banda przepuściła. Musiał jej pasować do jakiejś teorii.

    • robert napisał(a):

     Pani Edyto, może podejmie pani decyzję, który komentarz został opublikowany a który zniknął.I proszę sobie wyobrazić, że usuwanie pani komentarzy nie leży w niczyim interesie. Można?

 12. Edyta napisał(a):

  Znikną komentarz z linkami do kłamliwych artykułów Gazety Polskiej.

  • robert napisał(a):

   No to zobaczymy wreszcie ten komentarz?? Skoro wszystkie inne, w cudowny sposób, przeszły bez problemów??

   • Edyta napisał(a):

    Próbowałam trzykrotnie. Administrator jest nieugięty.

    • janosik napisał(a):

     Pani Edyto a czego dotyczyło to kłamstwo tak w skrócie da się?

     • Edyta napisał(a):

      M.in. napisano, że w Żywcu rządzi układ PO i PSL oraz że burmistrz Szlagor jest z PSL. Tymczasem w Żywcu PO to opozycja wobec burmistrza a we władzach nie ma i nigdy nie było nikogo z PSL. Burmistrz nigdy nie był członkiem PSL.

 13. janosik napisał(a):

  Pani Edyto wszystkie linki się pokazały, wolność na portalu, bardzo dobrze niech Pani tropi wszystkie nieścisłości i nierzetelności Gazety Polskiej Codziennie i innych gazet mam nadzieje też. Ja uważam, że dużo więcej dowiedziałem się o patologiach władzy z Gazety Polskiej niż np. z Gazety Wyborczej przez te 8 lat rządów PO-PSL. A czy może mnie Pani poprawi, czy Burmistrz miasta Żywca nie był członkiem Platformy Obywatelskiej, czy nie sympatyzował z tą partią? Pani Edyto no nie bądźmy naiwni przecież jak się mówi, że jestem niezależnym burmistrzem to nie znaczy, że się traci poglądy polityczne. Szanowna przyjaźń pomiędzy naszym Burmistrzem a byłym prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. No mało chyba jest takich samorządowców, którzy po wygranych wyborach samorządowych dostają osobiste gratulacje od Prezydenta Polski. A tak z ciekawości to Pani ma swoich reprezentantów teraz w Sejmie?:)

  • Edyta napisał(a):

   Tylko po ilu dniach ukazał się mój komentarz? Zapewne dlatego, żeby jak najmniej ludzi mogło zapoznać się z jego treścią. Jak Pan uważa, czy te artykuły w GP to działanie celowe, czy może świadectwo skrajnej niekompetencji ich autorów?
   Nie przeczyłam, że burmistrz był członkiem PO. Przeczyłam, że był członkiem PSL. Poza tym, był członkiem PO nim partia ta doszła do władzy i kiedy razem z PiS-em miała być w koalicji (POPiS). Odszedł z tej partii w 2004 r. nim ta zdobyła w Polsce władzę w 2007 r.
   Może się mylę, ale niejaki Pan Gowin był w PO kiedy ta rządziła Polską. Również niejaki Patryk Jaki był radnym z ramienia PO. Dziś są w rządzie PiS-u. Nie przeszkadza to Panu?
   Na zakończenie odpowiem – nie mam swoich reprezentantów w Sejmie – niestety, choć najbliżej mi do .Nowoczesnej (z wieloma, wieloma zastrzeżeniami).

 14. Janusz Wasser napisał(a):

  Czy mi się wydaje czy storna co jakiś czas przestaje działać ?

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Adres redakcji

Ul. Piekarska 2 34-360 Milówka