Categorized | Ogólnie

Premiera filmu „Dywizjon 303” w 100-lecie niepodległości!!!

Premiera filmu „Dywizjon 303” w 100-lecie niepodległości!!!

Twórcy i aktorzy filmu „Dywizjon 303” spotkają się w czwartek z rodziną królewską w pałacu Kensington. Później zwiedzą Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego. Kręcony obecnie film będzie miał swą premierę na 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie polskiego lotnictwa i 100-lecie brytyjskiego RAFU. To pierwszy od 77 lat obraz o Polakach walczących w bitwie o Anglię.

Produkcja budzi duże emocje zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Aleksander Wróbel, który w filmie „Dywizjon 303” wciela się w postać kpt. Jana Kazimierza Daszewskiego, spotkał się w Wielkiej Brytanii z rodziną polskiego pilota, która wspiera powstającą produkcję. Spotkanie było bardzo wzruszające dla obu stron. Natomiast w najbliższy czwartek 7 września zarówno twórcy filmu, jak i jego gwiazdy, wezmą udział w spotkaniu w pałacu Kensington z rodziną królewską. Potem zwiedzą Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego.

Kręcony obecnie „Dywizjon 303” będzie miał swą premierę na 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie polskiego lotnictwa i 100-lecie brytyjskiego RAFU. To pierwszy od 77 lat film o Polakach walczących w bitwie o Anglię. Dotąd nikt jeszcze nie pokazał historii skoncentrowanej na losach polskiego oddziału, który strącił rekordową liczbę niemieckich maszyn.

Czekamy na tą niezwykłą produkcję. Nareszcie powstanie film fabularny o wielkich , wspaniałych polskich pilotach walczących w bitwie o Anglię. Cześć ich pamięci. Polecamy wspaniałe książki o naszych pilotach np. „Dywizjon 303” Arkady Fiedler.

źródło: niezalezna.pl

This post was written by:

- who has written 206 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Related Sites