Categorized | Ogólnie

KOD- „Wolne media, precz z cenzurą”!

KOD- „Wolne media, precz z cenzurą”!

W ubiegłą sobotę w Bielsko-Biała w godzinach południowych odbyła się demonstracja Komitetu Obrony Demokracji w obronie wolnych mediów. Osobą prowadzącą był Szymon Kułakowski.
Podczas przebiegu zgromadzenia była mowa, iż zgromadzono się w obronie tych wartości, które umożliwiają się nam spotkać. Zgromadzono się tutaj na placu Bolesława Chrobrego w obronie wartości demokratycznych.

Dzisiaj w Polsce zaczyna być uprawniane łamanie prawa. To mieliśmy przy TK, podobnie w tej chwili dzieje się z mediami. Gdyby rząd Prawa i Sprawiedliwości nie łamał tych standardów, to nie wychodzilibyśmy na ulicę-mówił Kułakowski.

Odczytano tekst, który KOD będzie upubliczniał: „To my obywatele jesteśmy właścicielami mediów publicznych, nie politycy. Nie po to płacimy na nie abonament by ułatwić rządowi komunikowanie się z nami. Od tego rząd ma centrum informacji, rzeczników prasowych, gabinety polityczne w ministerstwach. Abonament płacimy po to, by w naszym imieniu telewizja publiczna mówiła do polityków, by patrzyła im na ręce i zadawała pytania. Jeśli minister jest zbyt zadowolony po wywiadzie w medium publicznym to znaczy, że dziennikarz zapewne nie do końca wykonywał dobrze swoją robotę.”

W trakcie demonstracji wykrzykiwano „Wolne media, precz z cenzurą”, „Solidarność naszą siłą”, „wolne media”, „Demokracja jak powietrze”. Swój pogląd wyraził mecenas Bożek oraz poseł PO Mirosława Nykiel.

Na demonstracji nie zabrakło przeciwników KOD-u z ONR, którzy ustawili się z napisem „TATUŚ W ZOMO, SYNEK W KODZIE DEMOKRACJA ZAWSZE W MODZIE.” Młodzież z ONR była oddzielona kordonem policji. Demonstracja zakończyła się ok. 13:30.

Galeria zdjęć:

KOD-zdjęcie B-B 09.01 (1)KOD-zdjęcie B-B 09.01 (4)KOD-zdjęcie B-B 09.01 (25)DSCN2090DSCN2179DSCN2227DSCN2236DSCN2186DSCN2270DSCN2263DSCN2291DSCN2301DSCN2314DSCN2145DSCN2173DSCN2163DSCN2146DSCN2134

This post was written by:

- who has written 778 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

21 komentarzy to “KOD- „Wolne media, precz z cenzurą”!”

 1. grafitxt napisał(a):

  Bartłomiej Sienkiewicz powiedział „Polska to państwo teoretyczne istniejące tylko na papierze”. Czy KOD o taka Polskę walczy?

 2. Janina napisał(a):

  Poskakać, pokrzyczeć, pomachać–jak najbardziej można w demokracji, polaryzacja na scenie politycznej normalną rzeczą, czas jest jednak dla Prawicy i nie zakrzyczycie tego, dobra zmiana idzie super,p. Jacku Kurski powodzenia

 3. janosik napisał(a):

  średnia wieku 50, 60 plus:), to są Szanowni Państwo środowiska lewicowe, postperelowcy w większości, tym obrońcom nie podobają się rządy prawicowe, oni nie znoszą wartości które głosi np. Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, śp. Lech Kaczyński. Oni nie chcą żadnych reform, żadnych nowych ustaw, oni nawet za bardzo nie chcą rozmawiać merytorycznie im się podobały takie media, taka rzeczywistość polityczna i gospodarcza, która nam towarzyszyła przez te 8 lat. I tu nagle co? Ludzie wymiana dyrektorów w telewizji i radiu no po prostu skandal. Mi szkoda tych ludzi z drugiej strony, zniewoleni komuną. Niestety trzeba się pogodzić Gazeta Wyborcza i redaktor Adam Michnik przestał być „autorytetem moralnym” dla Polaków. Dla świadomych, inteligentnych, rozumiejących rzeczywistość polityczną i historyczną Polaków. I to mnie najbardziej cieszy, że większość nie daje się zmanipulować.

  • Śmiech na sali :) napisał(a):

   „Wartości” głoszone przez Antoniego Macierewicza:
   1) pancerna brzoza,
   2) mgła,
   3) wybuch,
   4) dobijanie rannych,
   5) ZAMACH!

 4. Janina napisał(a):

  Pani Edyto, 4 lata przed Prawicą, co daj Boże, i następne, nie trzeba kopać rowów, nasz prezydent mówi o budowie Wspólnoty, ufam że się uda

 5. Janina napisał(a):

  Więcej wiary, Niebiosa pomogły wygrać wybory, pomogą rządzić i trwać, te fatalne media taką sieczkę ludziom w głowach zrobiły ale to się znacznie zmieni, bo wolnych mediów coraz więcej, szczujni coraz mniej

 6. Janina napisał(a):

  Frekwencja była zawsze niska,i podejrzewam że będzie, ludzie nie czują się obywatelami,, wystarczy im kiełbasa flaszka grill, dobry humor, wczasy raz do roku, jakże niewiele, ale usta pełne krytyki i niewiary że możemy mieć wpływ na sprawy państwa, niska świadomość obywatelska od dawna to grzech Polaków, słaba edukacja w zakresie naszej historii, literatury, brak po prostu horyzontów myślowych, kołtunizm, i tyle

 7. Edyta napisał(a):

  Pani Janino, aby zarzucać innym słabe wyedukowanie należałoby wpierw samemu znać i stosować najbardziej podstawowe zasady języka ojczystego np.: przed spójnikiem „i” nie stawiamy przecinka, przed spójnikiem „że” przecinek stawiamy. Co to za patriota, który nie zna języka ojczystego?

 8. Janina napisał(a):

  W niektórych wyrażeniach przed- i- stawiamy przecinek, przed np. zawsze, Pani nie postawiła i nie zawsze przed-że- też stawiamy przecinek, to są niuanse interpunkcyjne, w języku komórki i komputera- drobiazgi, spierajmy się merytorycznie, staranność językowa bardzo ważna, proszę o wybaczenie, ja już wybaczyłam Panu Prezydentowi Komorowskiemu za bul i nadzieji:)

 9. Edyta napisał(a):

  Swój swemu wybaczy. Macie podobne problemy z językiem ojczystym. No chyba, że to nie jest wasz język ojczysty.

 10. Janina napisał(a):

  Ja nie mam żadnych problemów ortograficznych w przeciwieństwie do Pana Prezydenta, ja jestem Polką, mówię i piszę w moim ojczystym języku, dajmy już pokój.

  • Edyta napisał(a):

   Ortograficznych może i nie ale gramatyczne, stylistyczne i interpunkcyjne Pani ma. Żeby nie być gołosłowną, zdania nie zaczynamy od „ja”.

 11. Janina napisał(a):

  Musi się Pani jeszcze dużo uczyć, powodzenia i bez złośliwości!

 12. antoni Profi napisał(a):

  KOMUNISCI I ZLODZIEJE CAŁA POLSKA Z WAS SIĘ ŚMIEJE

Trackbacks/Pingbacks


Napisz komentarz

*

code

Adres redakcji

Ul. Piekarska 2 34-360 Milówka