Categorized | Ogólnie

Dekomunizacja w Sądzie Najwyższym – standardy po 1989r.

Dekomunizacja w Sądzie Najwyższym – standardy po 1989r.

„Są sobie lata 80-te, jest sobie Władysław Walec, i jest sobie komuna. Władysław Walec nie lubi komuny. I wzajemnie. Władysław walczy ze zbrodniczym ustrojem komunistycznym, zbrodniczy ustrój komunistyczny go inwigiluje. Jest objęty przez SB specjalnymi działaniami operacyjnymi.

Żona Władysława zachodzi w ciążę. Władysław dostaje wezwanie do wojska. ,,Pójdzie w kamasze to mu się odechce wojenek, nauczy się szacunku do socjalizmu” – kombinują towarzysze. Władysław odmawia służby dla PRL-u. Rozpoczyna się proces.

Komuniści wzywają na przesłuchania jego… żonę, będącą w zaawansowanej ciąży. Zdaniem oskarżonego, ciąganie jego ciężarnej żony po sądach, przesłuchiwanie i narażanie jej na stres przez wiele godzin, ma na celu wywołanie poronienia. A jak nie będzie ciąży – oskarżony nie będzie miał argumentów do uchylenia się od służby wojskowej.

Kobieta trafia do szpitala, na zabieg podtrzymujący ciążę. Na skutek nacisków ze strony komunistycznych służb, zostaje wypisana ze szpitala… zaraz po zabiegu.

Władysław Walec trafia na rok do więzienia. Wyrok orzeka sędzia Marian Buliński. Znany z wyroków typu: rok więzienia za naklejenie plakatu, 3 lata pierdla za roznoszenie ulotek, kary za negatywne komentarze o ustroju komunistycznym, mogące wywoływać niepokój publiczny.

W ,,wolnej Polsce”, Władysław Walec 3 razy składa pismo o unieważnienie tamtego wyroku i zrehabilitowanie go. W 2010 roku, Izba Wojskowa Sądu Najwyższego odrzuciła jego wniosek.

Czy może to dziwić, skoro członkiem Izby Wojskowej Sądu Najwyższego jest w ,,wolnej Polsce”…

…towarzysz Marian Buliński?

Sam ma swój własny wyrok podważyć? -_-

Jak to leciało? A, tak. ,,Brońmy niezawisłych sądów”.”

Niestety brak dekomunizacji w wymiarze sprawiedliwości po 1989r. ciągnie się do dzisiaj!

źródło: „Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem” strona na portalu społecznościowym Facebook

źródło zdjęcia: strona „Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem” strona na portalu społecznościowym Facebook       https://www.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2241290059415748/?type=3&theater

This post was written by:

- who has written 188 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Related Sites