Categorized | Ogólnie

27 rocznica powstania rozgłośni Radia Maryja

27 rocznica powstania rozgłośni Radia Maryja

Już tylko godziny dzielą nas od uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Na wspólne świętowania przybywają słuchacze tej katolickiej rozgłośni z całego kraju i zagranicy. Obecne będą też przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzyści oraz samorządowcy.

Wydarzenie w Arenie Toruń przy ul. Bema rozpocznie się w południe. Głównym punktem będzie Msza Św. sprawowana o godz. 15.30 pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego.

W programie oprócz modlitwy jest też występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. – w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Swoją siłę rozgłośnia czerpie z tego, że współtworzy wspólnotę wiary i zatroskania o sprawy ważne – mówi o. Janusz Sok, przełożony prowincji warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

– Dzielenie się wiarą, problemami życiowymi, które przeżywam w wierze – to jest największa siła tego radia. Tu są ludzie, którzy mają podobną wrażliwość zatroskania o sprawy ważne i potrafią o to walczyć, potrafią się o to troszczyć, potrafią się tym dzielić. Rozumiemy siebie nawzajem. Słuchacze Radia Maryja – być można na różnych płaszczyznach bardzo różnie myślący – zbiegają się i wspólnie się modlą. To jest jeszcze ta tajemnica działania Ducha Świętego, gdzie łączy na łaska Boga i ona nas tak bardzo przyciąga; niezauważalna, nie do opisania, ale to Bóg nas łączy. Myślę więc, że to jest takie sanktuarium spotkań z Bogiem i między nami. To jest siła. Daj Boże, byśmy świętowali wspólnie wiele jubileuszy – wskazuje o. Janusz Sok.

Przez 27 lat funkcjonowania Radia Maryja wyrosły przy nim takie dzieła jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, „Nasz Dziennik”, Telewizja Trwam oraz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Transmisja uroczystości od godz. 12.00 w Telewizji Trwam i Radiu Maryja

Źródło: www.radiomaryja.pl, https://www.youtube.com/watch?v=7ZfKAlvt3cw

 

This post was written by:

- who has written 212 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Related Sites