Categorized | Ogólnie

14, 15 sierpnia Marsz Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu.

14, 15 sierpnia Marsz Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu.

Pielgrzymka do Oświęcimia w 78 rocznicę śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego będzie miała miejsce w środę 14 sierpnia. O godz. 10:30 będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Marka Jędraszewskiego przy Bloku Śmieci. Autobus wyjedzie sprzed kościoła o godz. 8:30. Zapisy w Przystani w Żywcu.

Polecamy wspaniała inicjatywę dziennikarza z Krakowa Pana Witolda Gadowskiego.
Dziennikarz i człowiek wielkiego serca bijącego polską nutą w rytmie pieśni patriotycznych – Witold Gadowski organizuje wydarzenie nie mające wcześniej odpowiednika na terenie niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu w okresie II Wojny Światowej. – Bohaterem narodowym tej akcji jest święty Maksymilian Maria Kolbe i pamięć o wszystkich ofiarach terroru niemieckiego wobec Polaków i innych narodów ofiar eksterminacji.
„14.08. O godz. 9.00 idziemy do Auschwitz idziemy na mszę świętą w koszulkach białych i czerwonych z Maksymilianem Kolbe. Msze celebrował będzie metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Idziemy się wszyscy modlić za wszystkie ofiary zbrodni niemieckich, za wszystkich, którzy zostali zamordowani bestialsko na terenie obozu Auschwitz i Brzezince. Za Polaków, Żydów, Rosjan, Romów, Czechów, Słowaków, wszystkie inne narodowości, które były tu mordowane bez względu na religię i na narodowość. Ten marsz ma łączyć wszystkich Polaków. Przyjadą Polacy z RPA, Australii, Nowej Zelandii, Skandynawii, USA, Kanady, UK, z całego świata” 
Witold Gadowski
O wielkim spotkaniu Polaków i Polonii, które właśnie się zaczyna, o planie wydarzeń i specjalnych gościach, których będzie można posłuchać. Księża Andrzej Policht i Dariusz Bartocha opowiadają o działalności zakonu w Oświęcimiu.

Wszystkie szczegóły w poniższym filmie. Polecamy.

źródło: GadowskiTV,
https://suski.dlawas.info/wiadomosci/marsz-zycia-polakow-i-polonii-w-oswiecimiu-14-sierpnia-2019/cid,14163,a
https://parafiazywiecka.net/ogloszenia

This post was written by:

- who has written 200 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Related Sites