Categorized | Ogólnie

Jarosław Kaczyński powołany na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów

Jarosław Kaczyński powołany na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów

Prezydent RP Andrzej Duda postanowieniami z dnia 20 czerwca 2023 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów z dniem 21 czerwca 2023 r.:

– powołał Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego w skład Rady Ministrów na urząd Wiceprezesa Rady Ministrów. Ze stanowiska Wiceprezesa Rady Ministrów zostali odwołani: Mariusz Błaszczak, Piotr Tadeusz Gliński, Jacek Robert Sasin oraz Henryk Kowalczyk. Wszyscy odwołani będą pełnili funkcję ministra.

Podczas uroczystości Prezydent podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu za ponowne wstąpienie do rządu. Zaznaczył, że najbliższy czas pracy Rady Ministrów upłynie pod hasłem bezpieczeństwa w związku z agresją Rosji na Ukrainę. 

Uważam, że czasy, w których żyjemy wymagają jak najlepszego współdziałania władz państwowych Rzeczypospolitej – mówił Andrzej Duda

I dodał:

Tę współpracę można układać w bardzo dobry sposób, wtedy jest ona dla Rzeczypospolitej niezwykle wydajna. Przekonaliśmy się o tym i my, i nasi rodacy wielokrotnie w ciągu ostatnich lat, kiedy święciliśmy kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej, z których pierwszym, niezwykle wyrazistym był choćby Szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku, kiedy to właśnie na skutek naszych wspólnych działań na arenie międzynarodowej zapadła decyzja o tym, że wojska sojusznicze, wojska NATO będą relokowane na obszar wschodniej flanki, także i do Polski.

Prezydent odwołał się też do spuścizny śp. Lecha Kaczyńskiego, który dążył do tego, by w trudnych okolicznościach politycznych nie doprowadzić do załamania wsparcia sojuszniczego ze strony Stanów Zjednoczonych. – Lech Kaczyński podkreślał, jak ważna w obliczu rozwijającego się imperializmu rosyjskiego jest silna więź transatlantycka i obecność amerykańska w naszej części Europy – przypomniał Prezydent.

źródło: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/zmiany-w-skladzie-rady-ministrow-,70275

This post was written by:

- who has written 1004 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Related Sites