Categorized | Ogólnie

Benedykt XVI odszedł do Domu Ojca

Benedykt XVI odszedł do Domu Ojca

Benedykt XVI zmarł wczoraj o godz. 9.34 w swojej rezydencji w Watykanie. 17 kwietnia ukończył 95 lat. Papież senior odszedł do wieczności w klasztorze Mater Ecclesiae, którą wybrał na swoją rezydencję po ustąpieniu z urzędu Następcy Apostoła Piotra w 2013 roku.

Już od kilku dni Biuro Prasowe informowało o pogarszającym się z powodu postępującego wieku stanie zdrowia Papieża seniora. Sam Papież Franciszek chciał publicznie podzielić się wiadomością o pogarszającym się stanie zdrowia swojego poprzednika pod koniec ostatniej w tym roku audiencji ogólnej, 28 grudnia, kiedy to zaprosił do modlitwy za papieża emeryta, który był „bardzo chory”, aby Pan go pocieszał i wspierał „w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca”. Na wszystkich kontynentach natychmiast mnożyły się inicjatywy modlitewne z przesłaniami solidarności i bliskości także z kręgu poza kościelnego.

W ubiegłą środę, po zakończeniu Mszy Benedykt XVI przyjął sakrament namaszczenia chorych.

Od poniedziałku, 2 stycznia ciało Papieża seniora będzie wystawione w Bazylice św. Piotra, gdzie wierni będą mogli się pomodlić i pożagnać go. Tego dnia Bazylika będzie czynna od 9.00 do 19.00, we wtorek i w środę od 7.00 do 19.00. 

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Papieża Franciszka odbędą się w czwartek 5 stycznia, o godzinie 9.30 na Placu św. Piotra. Nie są przewidziane bilety na udział w ceremonii pogrzebowej. 

źródło: VATICAN NEWS

This post was written by:

- who has written 1004 posts on Żywiec w sieci.


Contact the author

Napisz komentarz

*

code

Related Sites